METODY NAUCZANIA

JAKI MAMY CEL?
Celem Szkoła Tańca Evolution jest pokazanie, jak niesamowita formą spędzania wolnego czasu jest taniec.
Specjalizujemy się w przygotowaniu do uczestnictwa w turniejach tańca sportowego dzieci, młodzież i dorosłych.
CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?
Uczymy naszych tancerzy, że oprócz technicznych aspektów tańca jest coś więcej… muzykalność, energia, emocje podczas tańca, kreowanie przestrzeni, umiejętność czytelnego pokazania pomysłu na każdy moment choreografii, moc, dynamika, partnerowanie itp. Zwracamy dużą uwagę na dobre przygotowanie i psychiczne.

Dbamy o dyscyplinę, szacunek, komfort psychiczny oraz przyjacielską atmosferę każdego tancerza.

Przygotowując naszych zawodników wykorzystujemy najnowszą wiedzę z zakresu teorii sportu, teorii tańca towarzyskiego i innych form tańca. Nie jesteśmy jednak zamknięci w świecie książek, teorii treningowych oraz badań labolatoryjnych. Zdajemy sobie sprawę z realiów codziennego życia, konieczności łączenia uprawiania sportu z nauką, pracą, obowiązkami rodzinnymi i towarzyskimi.
Zawsze masz nasze indywidualne podejście.
Pomimo, iż nasi tancerze posiadają sporą ilość zajęć grupowych, my w zależności od czynników indywidualnych dobieramy odpowiednie obciążenia i środki treningowe, układamy kalendarz startów i treningów sprawdzających skuteczność przygotowań, dobieramy właściwe sposoby motywacji, wsparcia i kontroli.
Coś więcej niż taniec…
  • Służymy radą w sprawach około treningowych.
  • Pomożemy w zakresie doboru odpowiedniego stroju tanecznego, stroju treningowego, obuwia.
  • Wyjaśnimy zasady właściwego odżywiania się, zinterpretujemy Wasze badania wydolnościowe. Podzielimy się również wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz pomożemy w powrocie do sprawności po kontuzji.
  • Nasi tancerze, trenując pod naszą opieką mają dostęp do szeregu zniżek z naszej strony, jak również u osób z nami współpracujących.
NAPISZ, ODWIEDŹ, ZADZWOŃ
Trenerzy są dostępni mailowo, facebookowo, telefonicznie oraz za pośrednictwem komunikatora ZOOM. Każdy tancerz ma dostęp do bieżącego kalendarza na miejscu odbywania się zajęć, jak również poprzez platformę „Moje Evolution“.

Nasza opieka trenerska krok po kroku:

1.

Wywiad z zawodnikiem i jego pierwsza obserwacja

2.

Wspólne wyznaczanie celów

3.

Ustalanie harmonogramu startów, testów oraz ewentualnych zajęć dodatkowych

4.

Stworzenie indywidualnego, ramowego planu przygotowań do sezonu startów

5.

Przygotowanie indywidualnego planu treningowego oraz bieżąca kontrola jego realizacji na treningach.

6.

Obecność na turnieju tańca, w celu ocenienia obecnej formy lub ewentualna analiza na podstawie nagrania tancerza.