“To koniec dla Szkół,
które uczą według starego systemu…”

“Jak stworzyć idealne warunki dla dzieci, żeby rodzice zapisywali pociechy do Twojej szkoły… Taneczna Szkoła z Evolution”

O nas

Szkoła Tańca Evolution

Szkoła Tańca Evolution z sukcesami dla podopiecznych, działa od 2008 roku, co daje ponad 15 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć dla przedszkoli i szkół podstawowych, z których dzieci i uczniowie wynoszą uśmiechy i miłość do tańca. Niesamowita pasja i podejście do najmłodszych, które mocno chwalą rodzice i dyrektorzy szkół, z którymi współpracujemy, zaowocowało stworzeniem Unikalnego i Autorskiego Programu Tańca Evolution.

To kompleksowe i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach zajęcia oparte o sprawdzone techniki nauki tańca, oraz te unikalne, stworzone przez doświadczonych instruktorów Szkoły Evolution.

Co mówią założyciele szkoły na temat Programu Evolution?

Na początku zapożyczyliśmy nazwę poszczególnych tańców, od tych które już istniały. Aby następnie opracować specjalny układ kroków, dostosowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Kolejnym etapem było dobranie odpowiedniej muzyki, w której bardzo podkreślony jest odpowiedni rytm, aby dzieci łatwo nabyły poczucie rytmu. Kiedy mieliśmy już najważniejszą część, pozostało nam stworzyć plan treningowy ćwiczeń wzmacniających ciało dziecka oraz wybrać najbardziej efektywne zabawy rytmiczno-taneczne, które spowodują, że nasi uczestnicy będą naprawdę dobrze się bawić. W ten sposób powstał mix nauki tańca, ćwiczeń wzmacniających i zabaw rytmiczno-tanecznych.

Zalety

Taniec jest nie tylko radosną i artystyczną formą aktywności, ale również posiada wiele naukowo udowodnionych korzyści dla zdrowia, umysłu i rozwoju osobistego.

Taniec jest świetnym sposobem na utrzymanie zdrowej wagi ciała, zwiększenie wydolności fizycznej i poprawę kondycji. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), regularna aktywność fizyczna, w tym taniec, może obniżać ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2 i otyłości.

Taniec może pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu i lęku oraz zwiększyć poziom endorfin – hormonów szczęścia. Badania opublikowane w „The Arts in Psychotherapy” wykazały, że taniec znacząco poprawia nastrój i ogólne samopoczucie.

Taniec wymaga współpracy i komunikacji w grupie, co może pomóc w rozwijaniu umiejętności społecznych i budowaniu relacji. Z badań opublikowanych w „Frontiers in Psychology” wynika, że taniec może wpłynąć na zwiększenie poczucia przynależności do społeczności, dzięki czemu dzieci budują zdrowe relacje oparte na szacunku i wspólnym działaniach.

Uczestnictwo w tańcu może pomóc w budowaniu większej pewności siebie i pozytywnego postrzegania własnego ciała. Według badań opublikowanych w „Arts and Health”, osoby uczestniczące w zajęciach tanecznych doświadczają poprawy samooceny i akceptacji siebie. Taniec, ruch i relacje społeczne skutecznie obniżają ryzyko depresji wśród najmłodszych, pomagają odczuwać codzienną radość i poczucie spełnienia.

Taniec angażuje różne grupy mięśniowe i wymaga precyzyjnej koordynacji ruchów. Badania przeprowadzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologii (APA) wykazały, że taniec poprawia  zdolność koordynacyjną i równowagę.

Taniec angażuje mózg w proces uczenia się nowych sekwencji ruchów i kreatywnego wyrażania emocji. Badania opublikowane w „Frontiers in Aging Neuroscience” sugerują, że regularne tańczenie może wpłynąć na poprawę funkcji poznawczych, takich jak pamięć i myślenie przestrzenne.

Taniec jest formą artystycznego wyrażania siebie, co może pomóc w rozwijaniu kreatywności i myślenia twórczego. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda wykazały, że taniec może stymulować obszary mózgu związane z twórczością. Wielu podopiecznych szkoły tańca znajduje kolejne twórcze pasje, w których tworzą swoją własną sztukę, wprawiając rodzinę i dyrekcję swojej szkoły w dumę.

Nauka tańca wymaga regularnych treningów, cierpliwości i wytrwałości. To przyczynia się do rozwijania zdolności do pracy w dłuższej perspektywie czasowej oraz do wyznaczania i osiągania celów, także w nauce i życiu dorosłym.

Korzyści

Taniec jest nie tylko radosną i artystyczną formą aktywności, ale również posiada wiele naukowo udowodnionych korzyści dla zdrowia, umysłu i rozwoju osobistego. To idealna aktywność dla uczniów przedszkoli i szkół.

Co zyska Twoje
przedszkole lub szkoła?

Dodatkowe zajęcia z tańca wzbogacają ofertę edukacyjną szkoły, dając uczniom możliwość rozwijania się w obszarze sztuki i kultury. To skutecznie zwiększa prestiż szkoły w oczach rodziców, ale także w całym sektorze oświaty. Placówka staje się przykładem dla innych.

Zajęcia taneczne pomagają uczniom rozwijać umiejętności fizyczne, koordynację, elastyczność i wytrzymałość. To uzupełnia tradycyjne zajęcia szkolne, przyczyniając się do wszechstronnego rozwoju uczniów.

Taniec wymaga współpracy i komunikacji w grupie, co może pomóc w rozwijaniu umiejętności społecznych i budowaniu relacji. Z badań opublikowanych w „Frontiers in Psychology” wynika, że taniec może wpłynąć na zwiększenie poczucia przynależności do społeczności, dzięki czemu dzieci budują zdrowe relacje oparte na szacunku i wspólnym działaniach.

Szkoła oferująca różnorodne zajęcia taneczne, jest postrzegana jako bardziej atrakcyjne miejsce nauki przez uczniów i rodziców. To przyczynia się do wzrostu zainteresowania szkołą i podniesienia jej renomy. Twoja szkoła staje się miejscem, gdzie rodzice chcą wysłać swoje dzieci.

Uczniowie biorący udział w dodatkowych zajęciach tanecznych mogą mieć okazję do prezentacji swoich umiejętności na szkolnych wydarzeniach. To także świetna okazja dla szkoły, by organizować dodatkowe wydarzenia dla swoich społeczności.

Taniec to aktywność fizyczna, która wpływa pozytywnie na zdrowie uczniów, pomagając im utrzymać aktywny styl życia i dbać o kondycję fizyczną. W zdrowym ciele zdrowy duch, co pozytywnie przekłada się na wyniki w nauce.

Dodatkowe zajęcia taneczne pokazują, że szkoła jest otwarta na innowacyjne podejścia do edukacji i gotowa dostosowywać się do zainteresowań i potrzeb uczniów. To wyjście naprzeciw potrzebom najmłodszych, którzy potrzebują dodatkowych zajęć, by rozwinąć skrzydła.

Zajęcia taneczne skutecznie podnoszą morale uczniów oraz wywołują w nich większy entuzjazm do nauki i przychodzenia do szkoły.

Na zajęciach

Instruktorzy Evolution tworzą prawdziwie Taneczną Szkołę w Twoim przedszkolu lub szkole, ucząc dzieci, ku niesamowitemu zadowoleniu rodziców aż 16 różnych tańców:

Bruno Mars Dance

układ dyskotekowy rozwijający koordynację dzieci

Makarena i Las ketchup

bardzo popularne tańce Ameryki Łacińskiej

Rock'n'roll

narodowy taniec Stanów Zjednoczonych

YMCA

układ dyskotekowy, wyrabiający poczucie rytmu i szybkość, u dziecka

Tańce Narodowe

Tj. Polonez, Samba, Cza- Cza, Pasodoble, Salsa, Walc Wiedeński, Walc Angielski, Polka, Kazaczok

Latino Solo Kids

 1. układ dyskotekowy na koordynację dzieci

Waka-waka

układ dyskotekowy rozwijający koordynację dzieci

Kaczuszki

 1. integrujący grupę taniec, stosowany przy okazji różnych uroczystości

Kaczuszki

integrujący grupę taniec, stosowany przy okazji różnych uroczystości

Kaczuszki

integrujący grupę taniec, stosowany przy okazji różnych uroczystości

Szkoła Tańca „Evolution” powstała w 2008 roku. Założycielami są Agnieszka Filipczak i Łukasz Wiśniewski, którzy zakończyli amatorską karierę, jako członkowie Polskiego Towarzystwa Tanecznego na Międzynarodowej Klasie Tanecznej „S” w tańcach latynoamerykańskich i Krajowej Klasie Tanecznej „A” w tańcach standardowych.

W tym momencie ich kariery postanowili przejść do grona zawodowych par tanecznych i jako członkowie Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego (PZST) oraz międzynarodowej organizacji zrzeszającej zawodowych tancerzy World Dance Council (WDC) tańczyć na turniejach zagranicznych.

Tym samym, chcąc dotrzeć do jak największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych pokazując im, jak niesamowitą formą ruchu jest taniec, założyli właśnie Szkołę Tańca „Evolution”.

O nas

Założyciele

BEZPŁATNA Lekcja Pokazowa

Bezpłatna Lekcja Pokazowa dla wszystkich dzieci w Twojej szkole lub przedszkolu.
Zachęcamy, byś powiedział nam: “Sprawdzam Was Evolution!”

Poprowadzimy dla wszystkich uczniów darmową lekcję tańca, by dzieci, rodzice i dyrekcja szkoły mogli zobaczyć, jak jedna lekcja całkowicie zmienia nastawienie uczniów!
Uśmiech, dobra zabawa i unikalne ruchy taneczne, Gwarantowane!

Sprawdź teraz, jak
razem możemy stworzyć Taneczną Szkołę i jak to będzie konkretnie wyglądało.

najlepsza i wykwalifikowana opieka naszych specjalnie przeszkolonych instruktorów (prowadzą zajęcia opierając się na Koncepcji Carol Dweck)

darmowa 20-minutowa lekcja pokazowa, dla wszystkich dzieci

• prowadzimy zajęcia zawsze raz w tygodniu. Forma czasowa zajęć to zajęcia 30-minutowe, 45-minutowe lub 60-minutowe (do wyboru przez Państwa). Prowadzimy w okresie od października do połowy czerwca, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy i dni wolnych od nauki szkolnej.

posiadamy bogaty repertuar tańców, określonych ćwiczeń wzmacniających ciało oraz zabaw rytmiczno-tanecznych dla dzieci w każdym wieku. 

• specjalna Evoplakietka z imieniem każdego dziecka, wraz z możliwością zbierania naklejek

wszystkie dzieci będą uczestniczyły, jako reprezentanci swojego przedszkola, w Drużynowym Turnieju Tańca „MANIA ROZTAŃCZANIA“.

• możliwość wyjazdu na Zimowy i Letni Obóz Taneczny dla każdego dziecka.

• możliwość rozwoju swojego potencjału tanecznego w SEKCJI
 TURNIEJOWEJ
pod okiem najlepszych trenerów w Krakowie.

• okazjonalne występy taneczne w przedszkolu pod okiem instruktora -Dzień Babci i Dziadka, pikniki, Jubileusze itp.

• możliwość korzystania z naszego systemu rejestracji wpłat. Jeśli dla Państwa jest to lepsze rozwiązanie, my zajmiemy się wszelkimi sprawami związanymi z opłatami rodziców za zajęcia.

• podaruj szansę na spełnianie marzeń i szczęście swoim uczniom.

• jak bardzo chcesz, by dzieci z uśmiechem na twarzy już pierwszego dnia roku szkolnego nie mogły doczekać się kolejnych zajęć?

Odbierz Darmowa Lekcje Dla Twojej szkoły i dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

 • Z danych Systemu Informacji Oświatowej: w poprzednim roku szkolnym aż 3 801 uczniów nie realizowało obowiązku szkolnego.
 •  

Szokujące dane pokazują, jak ciężko zachęcić dzieci do regularnego chodzenia na zajęcia. Najczęstszym powodem, jaki wskazują rodzice, to fakt, że dzieci nie czują się dobrze w swojej szkole, brakuje dodatkowych zajęć, które mogłyby je zachęcić do uczestnictwa w lekcjach i nauki.

 

Argumenty, że wiedza i dobre oceny zapewnią przyszłość i karierę nie działają na najmłodszych! Dlaczego? Dziecko żyje tu i teraz, chce się rozwijać, a przy tym bawić i dobrze spędzać czas…

 

Zadowolone i spełnione dziecko to wzorowy uczeń.

Rodzice, których pociechy chodzą do Tanecznych Szkół i nabywają umiejętności tanecznych pod okiem Instruktorów Evolution, są zachwyceni z postępów i osiągnięć swoich dzieciaków.

 

Jak bardzo chcesz, by rodzice dziękowali Ci za stworzenie Tanecznej Szkoły w Twojej placówce, a dzieci chętnie przychodziły na lekcje i zajęcia z Tańca?

Rozpocznij współpracę ze Szkołą Tańca Evolution i stwórz swoją Taneczną szkołę.

 

Zależy Ci, by Twoi uczniowie mieli szansę rozwijać swoje pasje i budować pewność siebie

Chcesz, aby rodzice dumnie mówili o swoich dzieciach i szkole, do której chodzą

Stawiasz na rozwój najmłodszych i pomoc w ich osiąganiu lepszych wyników w nauce i odkrywaniu samych siebie

Zależy Ci na najlepszej jakości zajęciach i pragniesz, by uczniowie mogli uczyć się Autorskiego Programu Evolution

Chcesz, by w przyszłości Twoi absolwenci budowali swoje kariery zawodowe i artystyczne, dzięki Twojemu podejściu do ich nauki dzisiaj

Myślisz o dobru uczniów i chcesz, by budowały zdrowe relacje z rówieśnikami, oparte na wspólnych pasjach i pracy zespołowej

Dołącz do tych placówek, z którymi już osiągamy sukces w rozwoju dzieci i tworzymy Taneczne Szkoły:

 • Samorządowe Przedszkole nr 127 
 •       Prywatne Przedszkole „Kubusiowy Świat“ (2 placówki) 
 •       Samorządowe Przedszkole nr 46 
 •       Prywatne Przedszkole Montessori Caritas 
 •       Samorządowe Przedszkole nr 176
 •       Prywatne Przedszkole „Krakowiaczek (2 placówki)
 •       Prywatne Przedszkole „Pępuś Świata” (2 placówki)
 •       Publiczne Przedszkole „Perełkowo” w Wieliczce
 •       Samorządowe Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 68 
 •       Prywatne Przedszkole „Tenczynek 
 •       Prywatne Przedszkole „Nunurs“ 
 •       Publiczne Przedszkole „Małe Aniołki 
 •       Prywatne Przedszkole „Guzikowo” 
 •       Niepubliczne Przedszkole „Leśna Polana“ 
 •       Szkoła Podstawowa nr 68 
 •       Szkoła Podstawowa nr 11 
 •       Prywatna Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego  
 •       Szkoła Podstawowa nr 111 
 •       Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rity 
 •       Szkoła Podstawowa nr 1 w Balicach 
 •       Szkoła Podstawowa nr 123 
 •       Szkoła Podstawowa nr 90 
 •       Szkoła Podstawowa nr 7 
 •       Szkoła Podstawowa im. Celiny Borzęckiej 
 •       Szkoła Podstawowa w Rząsce 
 •       Szkoła Podstawowa w Morawicy 
 •       Zespół Szkół Społecznych nr 7 
 •       Młodzieżowy Dom Kultury im. Św. Jadwigii 
 •       Dom Kultury „Nowy Bieżanów“ 
 •       Liceum nr 24, ul. Chełmońskiego

Dodatkowe cele edukacji tanecznej:

 • Wszechstronny rozwój fizyczny
 • Przekazanie podstawowych wiadomości i umiejętności umożliwiających samokontrole, samoocenę samodzielne podejmowanie działań służących udoskonaleniu wszystkich funkcji organizmu
 • Kształtowanie pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej
 • Wyposażenie ucznia w zasób umiejętności ruchowych przydatnych w aktywności zdrowotnej, rekreacyjnej i sportowej.
 • Rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci.
 • Stworzenie możliwości do rozwoju talentu tanecznego w sekcji turniejowej
 • Zaznajomienie ucznia z narodowymi tańcami różnych krajów.Zadania i cele innowacji:

 • Dzieci uzyskają następujące umiejętności:

okazywanie akceptacji, tolerancji i szacunku wobec siebie i innych

-swobodnego wyrażanie siebie ruchem i komunikowanie się z innymi

poprawne poruszania się, zgodnie ze słyszanym rytmem

-tworzenie klimatu bezpieczeństwa, eliminowanie sytuacji lękowych

Dołącz do naszej społeczności! Wypełnij formularz teraz, aby ubiegać się o nowe możliwości rozwoju. Skontaktujemy się z Tobą, aby omówić kolejne kroki. Nie przegap!

Rozpocznij pasję swojego dziecka już dziś.

Zapisz Swoje Dziecko na zajęcia taneczne z trenerami Szkoły Tańca Evolution.